Jihoczech / Aktuality / 2. ročník soutěže Jihoczech zná své vítěze
878A6141

2. ročník soutěže Jihoczech zná své vítěze

Čtvrtek 25.4.2019

a stal se jím mladý podnikatel Viktor Korbel ze společnosti HYDROSERVIS-UNION a.s. se svým zařízením pro provzdušňování vodních ploch.

Toto zařízení je napájené z obnovitelného zdroje energie s nulovou produkcí CO2, přičemž účinnost zařízení je efektivnější ve srovnání  s běžně dostupnými provzdušňovači o daleko větší spotřebě elektrické energie. Zařízení slouží také jako monitorovací jednotka, která pracuje ve zcela autonomním režimu. Významným dopadem tohoto projektu je podpora energetických úspor vzhledem k trvalé udržitelnosti a zlepšení kvality dotčených vodních ploch.

Druhý v pořadí se umístil student Jihočeské univerzity Ondřej Otáhal, který vyvíjí

Třetí místo obsadil Carsharingový projekt GoDrive společnosti DriveSmart s.r.o, který prezentovala Andrea Honzová. Podstatou projektu je  sdílení osobních aut v Českých Budějovicích jako doplněk dopravního mixu v krajském městě s ekonomickou výhodou pro uživatele a ekologickou pro lokalitu. 

 

Autoři projektů na 1.-3. místě získali kromě finanční odměny také bezplatný pronájem kanceláře resp. zasedací místnosti v JVTP, odborné poradenství, marketingovou kampaň v Radiu Kiss.

 

Benefity ze soutěže, ale nezískali pouze první tři ocenění, ale všichni soutěžící formou bezplatných workshopů, poradenství a hlavně navázáním nových kontaktů a partnerství.

 

Děkujeme soutěžícím, partnerům a všem zúčastněným za příjemně strávené inspirující odpoledne a těšíme se na další ročník J.

Tým Jihočeského vědeckotechnického parku.

 

Fotky z akce si můžete prohldénout v ODKAZU.