Jihoczech / Aktuality / Viktor Korbel, vítěz soutěže Jihoczech 2019, v rozhovoru pro Jihočeský podcast

Viktor Korbel, vítěz soutěže Jihoczech 2019, v rozhovoru pro Jihočeský podcast

Čtvrtek 26.8.2021

Díky soutěži podnikatelských nápadů Jihoczech se každý rok seznamujeme s řadou zajímavých lidí. Jedním z nich je i Viktor Korbel. A jsme moc rádi, že si jeho zajímavých počinů všimla i redakce Jihočeského podcastu a může jeho příběh představit svým posluchačům.

Viktor Korbel se přihlásil do soutěže Jihoczech v roce 2019, a to se svým vynálezem solárního provzdušňovače vodních ploch, tedy okysličovacího zařízení se speciální plovoucí konstrukcí osazenou fotovoltaickými panely, z nichž každý je vybaven vlastním systémem akumulace. Tento systém umožňuje ostrovní provoz celého zařízení a maximální možnou účinnost v průběhu celého dne. Energie uložená v akumulátorech zabezpečí v případě nevhodných klimatických podmínek dodávku elektrické energie po dobu 5 dnů. Zařízení umožňuje letní i zimní provoz. Během letních měsíců je vzduch z prostoru zastíněné ochranné laguny vháněn do vody (okysličování). Během zimních měsíců je nasávána teplejší voda ode dna rybníka (nádrže) směrem k hladině, takže v bezprostřední blízkosti provzdušňovače nezamrzne.

 

A to je jen jeden dílek ze skládačky, která vzniká v dílně Viktora Korbela a jeho společnosti Hydroservis union a.s. Nosným tématem všech jeho aktivit je smysluplné a udržitelné využívání obnovitelných zdrojů energie. A že jsou i další dílky skládačky opravdu zajímavé, pestré a tvoří konzistentní celek, se dozvíte v zajímavém rozhovoru

 

Jihočeský Podcast · Viktor Korbel - Umíme využít přebytečnou energii ze solárních panelů

 

Děkujeme Jihočeský podcast za velmi zajímavý nový formát informací o úspěšných rodácích z Jižních Čech a jejich vztahu k moderním technologiím, jsme moc rádi, že můžeme být alespoň takto součástí!