Jihoczech / Aktuality / Vítěz 2. ročníku soutěže podnikatelských nápadů Jihoczech sbírá další ocenění
foto_firma-roku-JcK-2019

Vítěz 2. ročníku soutěže podnikatelských nápadů Jihoczech sbírá další ocenění

Čtvrtek 14.11.2019

V Jihočeském kraji byla vyhlášena Vodafone Firma roku 2019. Titul získala společnost HYDROSERVIS-UNION a.s., která zazářila také v soutěži podnikatelských nápadů Jihoczech.

Společnost HYDROSERVIS-UNION a.s., která se věnuje realizaci malých vodních elektráren a fotovoltaických systémů. 

„Naše podnikání funguje velice jednoduše, zákazník nás kontaktuje s poptávkou a my zakázku realizujeme anebo zákazníkovi navrhneme inovaci,“ uvádí statutární ředitel vítězné společnosti HYDROSERVIS-UNION a.s. Viktor Korbel. Energetika jako hlavní obor společnosti má v dnešní době obrovský potenciál, a navíc v jejím případě jde o srdcovou záležitost k danému oboru. Firma se věnuje oboru, který má pozitivní vliv na ochranu životního prostředí. Vlastních inovací má společnost na svém kontě celou řadu. Navrhla například solární čeřič bez potřeby připojení k distribuční soustavě, využívaný pro provzdušňování vodních ploch k minimalizování úhynu ryb. Mezi zákazníky patří široká skupina lidí, jedná se například o provozovatele obnovitelných zdrojů energie a o zákazníky, kteří plánují osadit obnovitelné zdroje energie na svůj majetek.

„Jsem za společnost Vodafone velmi rád, že zvítězila firma, která se zaměřuje na ekologii a inovace. Navíc jsou to srdcaři, protože jsou ve společnosti pouze dva,“ zhodnotil volbu člen poroty Pavel Janák z Vodafone Czech Republic.

Druhé místo obsadila společnost Transforwarding, která se věnuje zasilatelské činnosti. Na stupně vítězů dosáhla rovněž firma ALGORIT CZECH prodávající hardware, software a tiskárny.

Mezi živnostníky titul MONETA Živnostník roku 2019 Jihočeského kraje vybojovala Alena Hadravová, která provozuje dětskou akademii a hernu.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží Vodafone Firma roku 2019, MONETA Živnostník roku 2019 i Vodafone Odpovědná firma roku 2019 se uskuteční 12. prosince na pražském Žofíně.