Jihoczech / Aktuality / Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH
1-all winners

Známe vítěze finále 5. ročníku soutěže podnikatelských nápadů JIHOCZECH

Čtvrtek 24.11.2022

Včerejší odpoledne patřilo v Jihočeském vědeckotechnickém parku těm, kteří mají dobrý podnikatelský nápad, a hlavně elán pustit se do něčeho nového a realizovat si svůj podnikatelský sen.

Odborné porotě složené se zástupců Jihočeského kraje, JVTP, JHK, Czechinvestu a jednatele jihočeské společnosti Hugo Bike představilo svůj záměr devět soutěžících. Škála záměrů byla velmi pestrá a o to těžší bylo vybrat tři nejlepší. 

Z vítězství se zaslouženě radoval tým studentů ve složení Vít Bašta, Aleš Bašta a Miroslav Dvořák s nápadem "RECYCLED PLASTIC MOUNTING", jehož podstatou je využití recyklovaného plastu k výrobě konstrukčních komponentů pro FVE.

Druhé místo obsadil tým společnosti "HACK FOOD" Marián Hýbl a Daniel Kotrba s výrobou funkčních kaší dochucovaných medy od jihočeských včelařů.

A třetí místo získala Dana Kalistová se záměrem vybudování udržitelného obchodního centra s pracovním názvem "RE-PRIOR".

Udržitelnost, společenská odpovědnost a cirkularita nebyly jen prázdnými pojmy, ale patřily k nosným myšlenkám oceněných záměrů.

Celé odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře a benefitem pro všechny byla možnost představit své nápady, získat na ně zpětnou vazbu, ale hlavně navázat nové kontakty ke spolupráci a zařadit se do inspirativní komunity jihočeských „start-upistů“.

 

 

2-winners3-all4-public5-hack food6-bigy7-dani